Sara Takanashi królową lata

17:31, 14.09.2016 Mateusz Król Aktualizacja: 15:55, 05.10.2016

Podczas zeszłego weekendu w Czajkowskim, Sara Takanashi po raz piąty w karierze wygrała cykl Letniego Grand Prix Pań. Takanashi triumfowała we wszystkich trzech zawodach tego sezonu i zgromadziła na swoim koncie 300 punktów.

- Zawody sprawiały mi wielką przyjemność tego lata. Teraz skupię się na zbliżającym się sezonie oraz Mistrzostwach Świata w Lahti - mówi Takanashi, która nadal nie posiada złotego medalu w najważniejszych wydarzeniach zimowych.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Carina Vogt, tracąc do liderki 140 punktów, a pięć punktów mniej zgromadziła Irina Avvakumowa. Kinga Rajda, jako jedyna Polka, została sklasyfikowana na 40 miejscu z trzema punktami na koncie.

Puchar Świata Pań rozpocznie się zawodami w Lillehammer w pierwszy weekend grudnia.

źródło: fis-ski.com