Saneczkarze trenują na torze olimpijskim w Igls

21:02, 15.11.2016 Kamil Karczmarek

Tor w Igls na którym w najbliższym sezonie odbędą się Mistrzostwa Świata w tym tygodniu jest obiektem treningów saneczkarzy. Zawodnicy sprawdzają swoją formę na ponad tydzień przed startem Pucharu Świata.

Polska reprezentacja zostawiła przydzielona do treningowej grupy D razem z Niemcami i Koreańczykami. W pierwszym dniu treningów Maciej Kurowski trzykrotnie uzyskał 6. wynik, jego rezultaty były zbliżone, a najlepszy wynosił 52.211. Gorzej radził się młody Mateusz Sochowicz dla którego sam start z najlepszymi jego ważnym doświadczeniem. Dwa pierwsze przejazdy wygrał Johannes Ludwig, który w 3. biegu przegrał tylko z Ralfem Palikiem. Na skróconej trasie trenowały kobiety oraz zawodnicy ścigający się w dwójkach. Najlepszym wynikiem Natalii Wojtuściszyn był czas 41.590. Ewa Kuls w pierwszym dniu nie wystartowała. Najszybsze były Julia Taubitz i Tatjana Hufner. Trzykrotnie piąte miejsce zajął Wojciech Chmielewski.

Podczas drugiego dnia ślizgów treningowych Maciej Kurowski zszedł poniżej 52 sekund uzyskując wynik 51.909. Jednak to czas 52.085 dał mu 4. pozycję w drugim wyścigu. Znacznie poprawił się również Mateusz Sochowicz, którego najlepszym wynikiem było 52.329. 41.287 był najszybszym wynikiem Ewy Kuls, która była szybsza od Natalii Wojtuściszyn. Rzecz jasna polska dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski była zdecydowanie wolniejsza od niemieckich dwójek.

Treningi w Igls potrwają jeszcze 4 dni. Pierwsze zawody Pucharu Świata odbędą się 26 listopada w Winterbergu.