Saneczkarstwo na torach naturalnych na igrzyskach w Pekinie?

fot. upload.wikimedia.org

Możliwe, że będą nas czekać duże zmiany w saneczkarstwie na igrzyskach olimpijskich. Do programu igrzysk w Pekinie w 2022 roku mogą zostać dodane saneczkarstwo na torach naturalnych oraz zawody dwójek kobiet na torach lodowych.

Saneczkarstwo na torach naturalnych ma swoje mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy i Puchary Świata. Jednak dyscypliny tej nie ma w programie igrzysk olimpijskich. Międzynarodowa Federacja Saneczkarska (FIL) zamierza to zmienić, gdyż podjęła oczekiwania wprowadzenia naturalnych torów już na igrzyska w Pekinie. Na najważniejszej imprezie czterolecia w 2022 roku mogą być rozegrane zawody jedynek mężczyzn i kobiet oraz dwójek mieszanych na torach naturalnych. Przygotowanie toru naturalnego nie jest łatwe, gdyż wymaga to jak sama nazwa wskazuje naturalnych obiektów.

To nie koniec zmian, które chce wprowadzić FIL w programie igrzysk olimpijskich. Zmagania dwójek kobiet zostaną rozegrane po raz pierwszy na młodzieżowych igrzyskach w Lozannie w 2020 roku. Federacja chce, aby ta konkurencja znalazła swoje miejsca w programie igrzysk olimpijskich już w stolicy Chin. Pojawiła się również szansa na to, aby na torze Xiaohaituo w 2022 roku odbyły się również saneczkarskie sprinty.

Decyzja o ewentualnym dodaniu saneczkarstwa na torach naturalnych, dwójek kobiet i sprintów zostanie ogłoszona w przyszłym roku.

źródło: insidethegames.biz

One thought on “Saneczkarstwo na torach naturalnych na igrzyskach w Pekinie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.