Sakuyama, Ito oraz Takanashi triumfują w mistrzostwach Japonii

20:48, 02.11.2015 Anna Felska

SAM_3149

W miniony weekend na skoczniach w Sapporo odbyły się mistrzostwa Japonii w skokach narciarskich. W konkursach triumfowali Kento Sakuyama, Kenshiro Ito oraz Sara Takanashi.

W pierwszym konkursie na skoczni Miyanomori HS 100 tytuł mistrzowski wywalczył Kenshiro Ito, który w swoich skokach uzyskał 93,5 i 85 m. Drugie miejsce zajął Taku Takeuchi (95 i 82,5 m). Brązowy medal zdobył Kento Sakuyama (90,5 i 86 m). Dopiero 7. miejsce po słabszym skoku w drugiej serii zajął Noriaki Kasai (94,5 i 79 m).

W konkursie na dużej skoczni, który odbył się dzień później zwyciężył triumfator klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix w tym sezonie - Kento Sakuyama (127,5 i 126 m). Srebrny medal wywalczył weteran Noriaki Kasai, który uzyskał 128,5 i 122,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął Ryoyu Kobayashi (131,5 i 121 m).

Podczas rywalizacji pań bezkonkurencyjna okazała się Sara Takanashi. W swoich próbach uzyskała 92 i 90 m co dało jej ogromną przewagę nad drugą Kaori Iwabuchi (74 i 83,5 m). Trzecie miejsce zajęła Yuki Ito (78,5 i 76 m).