Sabina Majerczyk z dobrym wynikiem w Nowej Zelandii

Photo credit: alandot / Foter / CC BY-ND

Tak jak w ubiegłym roku, członkini kadry A w narciarstwie alpejskim – Sabina Majerczyk – do kolejnego sezonu przygotowuje się na półkuli południowej korzystając z australijskiej zimy. W ten weekend startowała w Pucharze Australii i Nowej Zelandii w kurorcie Coronet Peak, w którym udało jej się osiągnąć niezły wynik.

W sobotę odbyły się zawody w slalomie, który jest nieco słabszą konkurencją Sabiny. Zajęła w nim 12. miejsce ze stratą 3.01 s do zwycieżczyni Kathariny Truppe z Austrii. Do Austriaczek należalo całe podium. Na drugim miejscu ukończyła rywalizację Ricarda Haaser (+0.47 s), a na trzecim Elisabeth Kappaurer (+0.99 s).

Dużo lepiej Sabina spisała się w niedzielnym gigancie. Osiągnęła ona czas o 0.73 s gorszy od najlepszej w tym dniu Chiary Mair (Austria). W czołowej trójce zawodów znalazły się aż cztery zawodniczki, gdyż na trzecim miejscu sklasyfikowano ex aequo Kristine Fausę Aasberg (Norwegia) i Stephanie Brunner (Austria) ze stratą 0.62 s. Drugą pozycję wywalczyła Norweżka Lotte Smiseth Sejersted (+0.42 s). Poza Sabiną w gigancie startowała także inna Polka – Anna Kolasa – jednak nie udało jej się dojechać do mety drugiego przejazdu. Warto dodać, że za występ w gigancie Sabina Majerczyk uzyskała najniższe w karierze FIS punkty – 12.59. Miejmy nadzieję, że takie wyniki uda jej się powtórzyć także zimą.