Richard Freitag odpuszcza loty na Kulm

Przerwa Richarda Freitaga spowodowana upadkiem podczas konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku wydłużona. Niemiec odpuszcza najbliższy weekend Pucharu Świata. 

Richard Freitag był jednym z faworytów Turnieju Czterech Skoczni i jednym zawodnikiem, który mógł walczyć z Kamilem Stochem o końcowy triumf. Niestety w pierwszej serii konkursu w Innsbrucku Niemiec popełnił błąd przy lądowaniu i upadł na zeskok. Mógł wystąpić w finałowej serii jednak mocno poobijany wycofał się z zawodów. Po badaniach okazało się, że nie doznał żadnej poważnej kontuzji, ale z powodu ogólnego bólu zrezygnował również z finałowych zawodów w Bischofshofen.

Teraz jak informuje Niemiecki Związek Narciarski Freitag w poniedziałek przeszedł kolejne badania, które wykazały obrzęk lewej panewki stawu biodrowego. Jak przyznaje lekarz niemieckiej kadry Mark Dorfmüller, uraz nie jest poważny, ale bolesny i mocno ogranicza mobilność stawu. – Dobrze jest wiedzieć, że nie stało się nic poważnego. Jednak obrzęk nadal sprawia mi ból. Przez kilka następnych dni zamierzam poddawać się zabiegom fizjoterapeutycznym i dbać o siebie, aby być zdrowym i w dobrej formie na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie – powiedział Freitag.

źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.