Rhoads i Lemare na podium w Mistrzostwach USA

1 sierpnia na skoczni Utah Olympic Park w Park City przeprowadzono konkurs w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej.Na najwyższych stopniach podium znaleźli się Will Rhoads oraz skoczkini francuska Lea Lemare.

W konkursie mężczyzn w 1 serii prowadził Will Rhoads, który oddał skok na odległość 125,5 m. Tuż za nim znalazł się Kevin Bickner, który do prowadzącego tracił 1,7 pkt. Na trzecim miejscu na półmetku był Christian Friberg, do Rhoad’sa tracił 3,1 pkt. Skoczek pochodzący z Kanady, który wrócił do skakania Mackenzie Boyd- Clowes był 4.

Wyniki zawodów po 1 serii

W drugiej serii prowadzący po 1 serii Rhoads uzyskał 128,5 m. Wystarczyło to objęcia 1 miejsca, który wywalczył już wcześniej. Z 4 miejsca na 2 awansował Boyd-Clowes, który poszybował na 130 m i był najdłuższym skokiem w 2 serii.Tuż za nim był Kevin Bickner, jego wynik to 127 m.

Mistrzostwo USA zdobył Will Rhoads, srebrny medal przypadł  ostatecznie Kevinowi Bicknerowi,dzięki 2 lokacie Kanadyjczyka, brąz otrzymał Christian Friberg.

Wyniki zawodów po 2 seriach

W konkursie kobiet w 1 serii najlepsza okazała się Lea Lemare, która była lepsza od Niny Lussi. Pierwsza z zawodniczek uzyskała 120 m i prowadziła o 5,9 pkt nad Amerykanką, która wylądowała na 117 m. Na 3 miejscu po 1 serii znalazła się kolejna z Amerykanek Abby Huges.

W finałowych zmaganiach najlepsza okazała się Lussi, która uzyskała tyle samo metrów co Francuzka w 1 serii. Prowadząca poszybowała na odległość 118,5 metra, ale przewaga, którą miała nad Amerykanką dała jej zwycięstwo w zawodach. Na 3 miejsce wskoczyła Tara Geragthy-Moats, która w obu seriach uzyskała 117 oraz 118,5 m. Pokonała Huges o 0,3 pkt, która ostatecznie zajęła w konkursie 4 miejsce.

Dzięki wygranej Lei Lemare, która wygrała całe zawody, złoto  Mistrzostw USA odebrała Nina Lussi, srebro Tara Geraghty- Moats, natomiast brąz Abby Huges.