Rewelacyjne występy polskiej biegaczki narciarskiej w Szczyrbskim Jeziorze

22:04, 30.12.2019 Daniel Topczewski Aktualizacja: 22:06, 30.12.2019

Magdalena Kobielusz zdominowała zawody z cyklu Slavic Cup rozgrywane w Szczyrbskim Jeziorze. Polka wygrała sobotni sprint łyżwą i niedzielny bieg na 5 kilometrów techniką klasyczną. Pozostali reprezentanci także spisali się bardzo dobrze na Słowacji.

W sobotę 28 grudnia w Szczyrbskim Jeziorze zostały rozegrane pierwsze tej zimy zawody z cyklu Slavic Cup, w których biegacze i biegaczki rywalizowali w sprincie stylem dowolnym. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Magdalena Kobielusz, która najpierw wygrała kwalifikacje, a potem swoją dobrą dyspozycję potwierdziła w serii ćwierćfinałowej, półfinałowej i finałowej. W decydującym biegu Polka wyprzedziła drugą z naszych biegaczek, czyli Karolinę Kaletę oraz Barborę Klementovą ze Słowacji. W finale pobiegły także Marcelina Wojtyła, Jolanta Byrtus i Hanna Popko.

Rywalizację mężczyzn w sprincie stylem dowolnym wygrał reprezentant Czech Ludek Seller, finale pokonał Słowaka Petera Mlynara i Mateusza Haratyka, który był jednym z czworga naszych biegaczy w decydującym biegu. Oprócz niego w wystartowali także czwarty na mecie Kacper Antolec, piąty Dawid Damian i szósty Piotr Sobiczewski.

Wyniki sprintu kobiet

Wyniki sprintu mężczyzn

Niedzielny bieg na 5 kilometrów techniką klasyczną, podobnie jak sobotni sprint, zakończył się zwycięstwem Magdaleny Kobielusz. Reprezentantka Polski wyznaczony odcinek trasy pokonała w 14:32,3 i o niespełna pół minuty wyprzedziła Karolinę Kaletę. Na trzecim miejscu sklasyfikowano kolejną z naszych biegaczek - Karolinę Kukuczkę (+39,9 sek). Czwarta była Barbora Klementova, piąta Marcelina Wojtyła, a szósta Kristina Sivokova. W czołowej dziesiątce znalazły się także: Hanna Popko, Laura Legierska, Maria Danielova i Daria Szkurat.

Bieg mężczyzn na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym wygrał reprezentant gospodarzy Peter Mlynar. Słowak na pokonanie trasy potrzebował 25:28,6 min. Drugi z niewielką stratą finiszował Mateusz Haratyk (+7,6 sek), dla którego było to kolejne podium podczas zawodów w Szczyrbskim Jeziorze. Trzeci był Jan Antolec (+25,1 sek), a tuż za podium sklasyfikowany został Ludek Seller (+27,6 sek). Piąty był Mateusz Chowaniak, szósty Robert Bugara, siódmy Michał Skowron, a ósmy Sebastian Bryja. Najlepszą dziesiątkę niedzielnego biegu zamknęli Paweł Klisz i Piotr Sobiczewski.