Rekordowy występ na Igrzyskach Olimpijskich Noriakiego Kasai

12:25, 08.01.2018 Aneta Kosiura

Japoński weteran skoków narciarskich Noriaki Kasai uzyskał nominację do udziału w Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w dniach 10-19 luty w Pjongcznag. Będzie to rekordowa liczba występów w tym cyklu zawodów.

Dla Noriakiego Kasai będą to ósme Igrzyska Olimpijskie, w których wystąpi sympatyczny zawodnik. Do tej pory nikt tego nie osiągnął, dotychczas rekord siedmiu występów należał do Noriakiego Kasai oraz rosyjskiego saneczkarza Alberta Diemczenki. W najważniejszej imprezie sportowej debiutował w 1992 w Albertville.

45-letni Japończyk najwyższą formę zaprezentował podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi rozegranych w 2014 roku. Kasai zdobył  wtedy srebro na dużej skoczni oraz brąz w drużynowo w składzie: Reruhi Shimizu, Taku Takeuchi i Daiki Ito. Został wówczas najstarszym skoczkiem, który stanął na olimpijskim podium - w wieku 41 lat.

Aktualnie Noriaki Kasai prezentuje niezbyt dobrą formę, w klasyfikacji 66. Turnieju Czterech Skoczni zajął 48. miejsce, a w Pucharze Świata zdołał zgromadzić tylko 39 punktów, co daje mu 35 pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dla sympatycznego Japończyka występ w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang będzie już wielkim sukcesem, zatem życzymy skoczkowi jak najlepszych wyników.

Źródło: sport.tvp.pl