Rekordowe osiągnięcie Charlotte Kalli, jest pierwszą w historii

16:53, 01.02.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 20:51, 01.02.2017

Charlotte-KallaWszystko wskazuje na to, że nie ma już śladu po problemach zdrowotnych z jakimi na początku sezonu zmagała się szwedzka biegaczka narciarska Charlotte Kalla. Mistrzyni świata z Falun wygrała krajowy czempionat na dystansie 10 km i przeszła do historii.

Charlotte Kalla nie miała sobie równych w mistrzostwach Szwecji na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym. Zawody rozgrywane były w Sztokholmie. Wicemistrzyni olimpijska w tej konkurencji z Soczi, pokonała o minutę i osiem sekund Ide Ingemarsdotter. Brązowy medal ostatecznie przypadł Jonnie Sundling, dla której to pierwszy medal w karierze. Kalla zdobyła tym samym swój dwudziesty trzeci złoty medal krajowego czempionatu. W Szwecji jest już pod tym względem najlepsza w historii. Swoje pierwsze mistrzostwa wygrywała dziesięć lat temu, kiedy zdobyła tytuł również na 10 km oraz w sprincie. - Dzisiaj to szczególne uczucie, ale statystyki mnie nie interesują - mówiła Charlotte Kalla po zawodach.

Źródło: Expressen.se