Raw Air w Vikersund: Kwalifikacje dla Ryoyu Kobayashiego

18:38, 15.03.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 19:06, 15.03.2019

Kwalifikacje przed niedzielnymi lotami narciarskimi w Vikersund wygrał Ryoyu Kobayashi. Na drugim miejscu uplasował się Stefan Kraft, a trzeci był Markus Eisenbichler. W konkursie głównym zobaczymy czworo biało-czerwonych.

Lider Pucharu Świata - Ryoyu Kobayashi wygrał dzisiejsze kwalifikacje przed niedzielnym konkursem indywidualnym. Japończyk w swojej próbie uzyskał 232 metrów. Na drugim miejscu znalazł się Stefan Kraft (230 metrów), który prowadzi w klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air. Najlepszą trójkę kwalifikacji zamknął Markus Eisenbichler. Niemiec oddał skok na odległość 221 metrów.

Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Słoweniec - Timi Zajc po skoku na 219,5 metra. Piąty był Dmitriy Vassiliev (224 metry). Dawid Kubacki uzyskał w swojej próbie 214,5 metra, co dało mu szóstą pozycje.

Piotr Żyła lądował na 210,5 metrze. Popularny "wiewiór" tym samym zajął 12 miejsce. Kamil Stoch (202,5 metra) i Jakub Wolny (202,5 metra) zajęli odpowiednio miejsca 19 i 20. Tylko 0.2 pkt zabrakło Stefanowi Huli do przejścia kwalifikacji pozytywnie. Skoczek ze Szczyrku skoczył 186,5 metra i zajął 41 lokatę. Również Pawłowi Wąskowi (180,5 metra; 51 miejsce) nie udało się przejść selekcji.

Pełne wyniki kwalifikacji

Stefan Kraft nadal prowadzi w klasyfikacji turnieju Raw Air. Austriak ma na swoim koncie 1567.1 pkt. Drugi jest Ryoyu Kobayashi ze stratą wynoszącą tylko 6.6 pkt. Na trzecie miejsce spadł Robert Johansson (1528.8 pkt.). Najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki jest szósty z dorobkiem 1404.1 pkt. Tuż za nim plasuje się Kamil Stoch (1397.7 pkt.).