Raw Air w Trondheim: Norwegowie chcą dogonić Kamila Stocha (lista startowa)

Przed Nami trzecia arena zmagań w tegorocznym turnieju Raw Air. Najlepsi skoczkowie  świata powalczą o zwycięstwo na skoczni w Trondheim. Czy Kamil Stoch pójdzie za ciosem i odniesie kolejny triumf w fenomenalnym stylu, niepozostawiającym żadnych wątpliwości?

Już o godzinie 16:00 rozpocznie się seria próbna, która poprzedzi zmagania pierwszej serii konkursowej (17:00). Punkt konstrukcyjny ustanowiony został na 123 metrze, a rozmiar skoczni wynosi 140.m. Oficjalny rekord należy do Michaela Hayboecka oraz Noriakiego Kasaiego, którzy uzyskali 143 metry.

Kamil Stoch prezentuje wyborną formę, czego przykładem mogą być ostatnie występy reprezentanta Polski, podczas których zostawił rywali daleko w tyle. W trakcie środowych kwalifikacji rozbieg został skrócony aż o 2 belki sartowe, a mimo to skoczek z Zębu uzyskał 140 metrów. Zawodnikiem, mającym szansę powalczyć z trzykrotnym mistrzem olimpijskim jest Andreas Stjernen. Norweg w końcówce sezonu notuje zwyżkę formy i czuje się bardzo dobrze na tym obiekcie, czego idealnym przykładem są wyniki uzyskane zarówno podczas treningów oraz kwalifikacji.

Największe nadzieje wiążemy z występami biało-czerwonych. Jako pierwszy z 20. numerem startowym zaprezentuje się Jakub Wolny, a następnie 30. Maciej Kot, 37. Piotr Żyła, 38. Stefan Hula, 43. Dawid Kubacki oraz 50. Kamil Stoch.

Program zawodów:

Czwartek, 15.03.2018:

16:00 – seria próbna

17:00 – pierwsza seria konkursowa

lista startowa

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.