RAW Air w Oslo: Znamy skład Polaków na drużynówkę. Kot jednak w czwórce

W sobotę zostanie rozegrany pierwszy konkurs drużynowy w Oslo ramach cyklu Raw Air. Polacy wystąpią w swoim brązowym składzie. Co ciekawe, do drużynówki został powołany Maciej Kot, który odpadł podczas dzisiejszych kwalifikacji do niedzielnych zmagań indywidualnych.

Konkurs drużynowy będzie nie tylko walką reprezentantów państw o podium, lecz także o indywidualne noty. W cyklu Raw air wszystkie skoki są wliczane do końcowego rezultatów – nawet te z kwalifikacji czy właśnie drużynówki. Na starcie pojawi się dziesięć narodowości: Norwegia, Niemcy. Polska, Austria, Słowenia, Japonia. Szwajcaria, Rosja, Włochy, Kazachstan. Szczególnie ta pierwsza trójka powinna walczyć o zwycięstwo – z naciskiem na Norwegów, którzy skaczą rewelacyjnie, a na dodatek na własnej ziemi.

Stefan Horngacher postanowił nie zmieniać brązowego składu z igrzysk olimpijskich z Pjongczangu. Podczas sobotniego konkursu drużynowego skakać będą: Maciej Kot. Stefan Hula, Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch. Lekko dziwić może powołanie tego pierwszego. Kot nie przebrnął kwalifikacji, uplasował się w dopiero szóstej dziesiątce i był ostatnim z biało-czerwonych. Trener Polaków postawił jednak na solidną postawę Maćka podczas treningów.

Źródło: sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.