Raw Air w Lillehammer: Kamil Stoch wygrywa serię próbną

(fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl)

Dzień na skoczni w Lillehammer zaczyna się dla Polaków najlepiej, jak tylko mógł. Kamil Stoch wygrał serię próbną przed konkursem indywidualnym rozgrywanym na norweskim obiekcie w ramach cyklu Raw Air. Przypomnijmy, że Polak w zeszłym sezonie wygrał tu przed Dawidem Kubackim. 

Polak w swoim skoku osiągnął 130 metrów, co pozwoliło mu, mając w nocie 81,1 punktu wyprzedzić o 2,3 punktu Japończyka Ryoyu Kobayashiego (131 metrów). Na 3 pozycji uplasował się Robert Johansson (129 metrów), a w najlepszej „5” znalazło się jeszcze dwóch reprezentantów Norwegii – Johann Andre Forfang (127 metrów) i Robin Pedersen (128 metrów).

Poza Stochem wśród biało-czerwonych najlepiej spisał się Jakub Wolny (124 metry), który zajął 15 miejsce. 8 pozycji za nim sklasyfikowano Dawida Kubackiego (116 metrów), 27 był Stefan Hula (122,5 metra), a 30 Piotr Żyła (113,5 metra).

PEŁNE WYNIKI

Pierwsza seria konkursowa na Lygaardsbakken rozpoczęła się o godzinie 17:00. Na dziś zaplanowano jeszcze rywalizację kobiet, a już jutro turniej Raw Air przeniesie się na obiekt Granasen w Trondheim.

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia
Jakub Balcerski

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: