Radek Żidek pozostaje trenerem kadry B

W ubiegły weekend media informowały, iż Radek Żidek opuści stanowisko głównego trenera kadry B, a zastąpi go Maciej Maciusiak. Jak donosi portal skijumping.pl taka decyzja jednak nie zapadła. Głos w tej sprawie zabrał dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim – Adam Małysz.

Jak informuję Adam Małysz, owszem odbyło się spotkanie z trenerami kadry B, jednak nie było ono związane ze zmianą trenera, tylko z nawiązaniem lepszej współpracy pomiędzy kadrą B i kadrą juniorów. – Został poruszony temat bliższej współpracy pomiędzy kadrą B a kadrą Macieja Maciusiaka. Mają odbywać się wspólne zgrupowania obu tych grup, natomiast Maciej Maciusiak nie został mianowany trenerem kadry B. Radek Żidek nadal pozostaje głównym szkoleniowcem  tej kadry – tłumaczył Małysz.

Zawody w Wiśle pokazały jak bardzo kadra B odstaje od kadry narodowej. Kadra B musi podjąć działania, które wprowadzą w tych zawodników progres, gdyż sytuacja gdzie na własnej skoczni jeden zawodnik wchodzi do konkursu głównego nie jest zadowalająca. Najbliższymi planami kadry B i C jest udział w inauguracyjnych zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup. Zawody te odbędą się w dniach 7-10 grudnia na olimpijskich obiektach w Whistler. W Pucharze Świata jak na razie startować będzie tylko kadra A.

Źródło: skijumping.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.