Puchar Świata w biegach na nartorolkach rozpoczęty

12:40, 08.07.2019 Adrian Gerula

Johannes Hoesflot Klaebo

W mieście, które będzie gościć najlepszych zimowych sportowców podczas Igrzysk Olimpijskich 2022, czyli w Pekinie, rozpoczęła się kolejna edycja Pucharu Świata w biegach na nartorolkach. Na chińskich trasach nie zabrakło czołowych zawodników - jak zdobywcy Kryształowej Kuli w minionym sezonie zimowym Johannesa Hoesflota Klaebo czy Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

23-letni Norweg pokazał się z bardzo dobrej strony w konkurencjach sprinterskich. Nie miał sobie równych w czwartek, na dystansie 1.5 kilometra techniką dowolną, wygrał też dzień później w tak zwanym supersprincie (200 metrów łyżwą). Z kolei sobotni bieg masowy na 20 kilometrów zakończył się miłą niespodzianką dla gospodarzy. Zwyciężył Chińczyk Qiang Wang, Klaebo zajął miejsce ósme.

Wyniki: 200m 1500m 20km

Kobiety rywalizowały na takich samych dystansach sprinterskich, jak mężczyźni, a dystans, jaki pokonywały w sobotę, wynosił 15 kilometrów. We wszystkich trzech biegach najlepsza okazała się dobrze znana z zimowego Pucharu Świata Szwedka Linn Sömskar. Co ciekawe, trzykrotnie na drugim miejscu znalazła się 25-letnia Norweżka Anikken Gjerde Alnaes. Astrid Jacobsen najlepiej poradziła sobie na dystansie 1.5 kilometra, gdzie była siódma, a w dwóch pozostałych biegach zajmowała miejsca w drugiej dziesiątce. Nie startowały reprezentantki Polski.

Wyniki: 200m 1500m 15km

Kolejne nartorolkowe zawody najwyższej rangi będą jednocześnie mistrzostwami świata w tej dyscyplinie. Odbędą się w łotewskiej miejscowości Madona, potrwają od 8 do 11 sierpnia.

źródło: fis-ski.com