Puchar Solidarności w Zakopanem odwołany

P1050483-Copy-CopyCoroczne zawody Pucharu Solidarności, które odbywały się na początku września zostały w tym roku odwołane. Powodem rezygnacji jest zły stan techniczny skoczni im. Stanisława Marusarza w Zakopanem.

Zaplanowane konkursy w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej miały odbyć się w dniach 5-6.09.2015 roku na Wielkiej Krokwi. Pierwszą z przyczyn odwołania jest wyżej wymieniony zły stan techniczny skoczni a dokładniej rozbieg, który ma być prawdopodobnie naprawiony do końca tygodnia.Drugą przyczyną jest zjazd Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność” w dniu 5.09, w czasie którego będą świętować 35-lecie powstania NSZZ „Solidarność” w tym właśnie regionie.

Nie zaplanowano przeniesienia konkursów w inny dogodny termin czy miejsce. Kolejne zawody z cyklu ” Pucharu Solidarności” mają odbyć się na przyszły rok w czasie wrześniowego weekendu. Miejscem zmagań skoczków ma być Wielka Krokiew.

Wygląda na to, że czołówka polskich skoczków z kadry A oraz pozostali skoczkowie reprezentujący różne kluby będą musieli uzbroić się w cierpliwość do przyszłego roku.

Źródło: www.skoki24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.