Puchar Nor-Am: AJ Hurt niespodziewaną zwyciężczynią w drugim gigancie, Gąsienica-Daniel na 12. miejscu w Copper Mountain

23:45, 21.11.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 00:16, 22.11.2017

W amerykańskim Copper Mountain odbyły się dziś ostatnie zawody Pucharu Nor-Am przed Pucharem Świata w Killington. Kolejny występ w gigancie w Nor-Am zaliczyła Maryna Gąsienica-Daniel, która zajęła 12. miejsce. Wszystkie rywalki ograła dziś 17 letnia AJ Hurt.

Amerykanki bardzo się starały zakończyć dominację Kanadyjek i ostatecznie udało im się to zrobić, a precyzyjniej rzecz ujmując, sztuki tej dokonała nieoczekiwanie bardzo młoda AJ Hurt. Po trzech z rzędu kanadyjskich triumfach przyszedł czas na zwycięstwo reprezentantki USA. Jednak po pierwszym przejeździe na prowadzeniu znajdowała się reprezentantka Kanady - Mikaela Tommy. W dzisiejszych zmaganiach nie startowały m.in. Włoszki, Szwedki czy niektóre z Kanadyjek (m.in. wczorajsza triumfatorka Marie-Michele Gagnon), które były obecne wczoraj. Mikaela Tommy miała przewagę 0,20 sek. nad drugą zawodniczką - Patricią Mangan z USA oraz 0,52 sek. nad trzecią, również reprezentantką gospodarzy - Niną O`Brien. Czwarte miejsce zajmowała ostatnia alpejka mająca poniżej 1 sekundy straty - Chorwatka Leona Popović (+0,67 sek.), piąte Valerie Grenier (Kanada), szóste Megan McJames (USA), siódme Adriana Jelinkova (Holandia), a ósme AJ Hurt (USA). Niedaleko poza czołową dziesiątką wylądowała Maryna Gąsienica-Daniel, która plasowała się na 13. pozycji ze stratą 2,22 do Mikaeli Tommy.

Choć w drugim przejeździe Maryna po dotarciu do mety była sklasyfikowana na drugiej pozycji, to ostatecznie udało jej się poprawić w stosunku do miejsca zajmowanego na półmetku, gdyż dwie jedna zawodniczka spadła tuż za polską zawodniczkę, a inna nie ukończyła przejazdu. W ten sposób Polka ukończyła rywalizację na 12. miejscu (+2,16 sek.). Nieoczekiwanie prowadzenia do końca nie oddała jako ósma od końca (pomijając zawodniczki z miejsc 31-60) AJ Hurt, która zwyciężyła w zawodach. Na drugiej pozycji utrzymała się jej rodaczka Patricia Mangan (+0,33 sek.), a na trzecie spadła Mikaela Tommy (+0,49 sek.). Czwarte miejsce zajęła Megan McJames (+0,50 sek.) ex aequo z Leoną Popović, szóste Valerie Grenier, siódme Adriana Jelinkova, a dziesiąte Niemka Meike Pfister.

Pełne wyniki 2. giganta - 21.11.2017

Dla AJ Hurt była to pierwsza wygrana w zawodach Pucharu Nor-Am. Dotychczas jej najlepszym wynikiem było 4. miejsce w kombinacji w Sugarloaf w marcu tego roku. Wczoraj Hurt uplasowała się dopiero na 21. miejscu. Z pewnością jest to zawodniczka, której należy się bacznie przyglądać.

Puchar Nor-Am w Copper Mountain był ostatnim większym sprawdzianem dla niektórych zawodniczek przed zmaganiami w Pucharze Świata w Killington, które odbędą się już w najbliższy weekend.