Puchar Dalekiego Wschodu: Podsumowanie czterech dni w Wanlong

19:08, 07.12.2018 Jagoda Brzozowska Aktualizacja: 19:09, 07.12.2018

Przez ostatnie cztery dni narciarze alpejscy mieli okazję brać udział w zawodach w ramach Pucharu Dalekiego Wschodu (Far East Cup), który odbyły się w chińskim Wanlong. Na starcie pojawili się Polacy.

Zarówno czwartego, jak i piątego grudnia alpejczycy rywalizowali w slalomie. Podczas pierwszego dnia zmagań na podium pań znalazły się: Japonka Asa Ando (1:54,14), Koreanka Youngseo Kang (+1,36) oraz rodaczka zwyciężczyni Sakurako Mukogawa (+2,92). W wyścigu wzięły udział dwie reprezentantki Polski: 20-letnia Daria Krajewska, która jednak nie ukończyła drugiego przejazdu, natomiast Magdalena Łuczak nie poradziła sobie z już z pierwszym. Natomiast wśród panów w pierwszej trójce uplasowali się: Czech Jan Zabystran (1:50,21), jego kolega z reprezentacji Ondrej Berndt (+0,02) oraz Japończyk Yohei Koyama (+0,36). Michał Jasiczek zajął solidne siódme miejsce ze stratą do lidera wynoszącą 1,67 sek, a Jędrzej Jasiczek wypadł z trasy.

Wyniki slalomu pań (4.12)

Wyniki slalomu panów (4.12)

Kolejnego dnia rywalizacji najlepsza okazała się Szwedka Liv Ceder (1:57,68), a za nią uplasowały się Japonka Sakurako Mukogawa (+0,73) oraz Nowozelandka Piera Hudson (+0,75). Magdalena Łuczak (+1,53) uplasowała się tym razem na miejscu ósmym, a Maria Łuczak nie ukończyła drugiego przejazdu. Koreańczyk Donghyun Jung stanął na najwyższym stopniu podium i wyprzedził Jana Zabystrana (+1,37) oraz Japończyka Yohei Koyamę (+1,50). Michał Jasiczek stracił do trzeciej lokaty zaledwie 0,13 sekundy, plasując się na czwartej pozycji. Jędrzej Jasiczek ponownie nie ukończył wyścigu.

Wyniki slalomu pań (5.12)

Wyniki slalomu panów (5.12)

Szóstego i siódmego grudnia narciarze spróbowali swoich sił w gigancie. Pierwszą zwyciężczynią została Japonka Asa Ando (2:19,45), która wyprzedziła swoją rodaczkę Mio Arai (+1,57). Trzecie miejsce przypadło w udziale Polce Darii Krajewskiej (+2,24). Magdalena Łuczak była ósma, a Katarzyna Wąsek (+5,91) dwunasta. Z kolei Donghyun Jung (2:19,72) wygrał w Chinach po raz drugi, a za nim uplasowali się: Jan Zabystran (+0,21) oraz Szwed Axel Lindqvist (+0,37). Michał Jasiczek (+2,54) zajął dwudziestą siódmą pozycję, a Andrzej Dziedzic wypadł z trasy.

Wyniki giganta pań (6.12)

Wyniki giganta panów (6.12)

W ostatni dzień zmagań w Pucharze Dalekiego Wschodu najlepsza okazała się Piera Hudson (2:26,99), a na podium stanęły także Sakurako Mukogawa (+0,86) i ponownie Daria Krajewska (+1,18). Pozostałe Polki znalazły się w czołowej dziesiątce: Katarzyna Wąsek (+1,96) była szósta, a Magdalena Łuczak (+2,37) ósma. Wśród panów ponownie triumfował Koreańczyk Donghyun Jung (2:23,51) przed Axel Lindqvistem (+0,10) oraz Włochem Steffano Baruffaldim (+0,46). Michał Jasiczek (+2,05) zajął miejsce dwunaste, a Andrzej Dziedzic nie ukończył drugiego przejazdu.