Puchar Beskidów we Frenstacie: Klemens Murańka wygrywa trening, Czyż drugi

12:44, 20.08.2017 Franek Damboń

Lider klasyfikacji turnieju o Puchar Beskidów Klemens Murańka wygrał trening przed ostatnim konkursem tego cyklu. Zakopiańczyk na skoczni w czeskim Frenstacie skoczył najdalej ze wszystkich, czyli 104 m.

Drugie miejsce zajął Bartosz Czyż, który uzyskał 99,5 m. Szósty był Aleksander Zniszczoł skacząc 95,5 m. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Rok Tarman (100 m). Pozostali Polacy zajęli miejsca poza czołową dwudziestką. Jan Ziobro po skoku na 90 m zajął 20. miejsce, a Bartłomiej Kłusek, wylądował zaledwie na 81,5 m. Najwyżej z Czechów był Lukas Hlava zajmując 11. miejsce (97,5 m).

Aktualnie trwa seria próbna przed ostatnim konkursem o Puchar Beskidów, który rozpocznie się o godz. 14:00. Te dzisiejsze zawody są jednocześnie Memoriałem im. Jiriego Raski.