PŚ w Zakopanem: Polacy wygrali konkurs drużynowy!

Polacy wygrali konkurs drużynowy w Zakopanem zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Biało-czerwoni wyprzedzili ostatecznie drugich Niemców oraz trzecich Norwegów.

W Zakopanem, do dzisiaj, nie udało się wygrać biało-czerwonym w konkursie drużynowym. W tamtym roku byli bliscy temu sukcesowi – zajęli drugie miejsce. Podczas dzisiejszych zawodach Polacy prowadzi przez siedem z ośmiu serii i z dużą przewagą wygrali, zdobywając 1092 punkty i wyprzedzając Niemców o 24,7 punktów. Każdy z naszych zawodników prezentował bardzo dobre skoki. Na szczególną uwagę zasługuje skok w drugiej serii Kamila Stocha, który ustanowił nowy rekord skoczni – 141,5 m. Wyśmienicie skakał Stefan Hula, a Maciej Kot oraz Dawid Kubacki trzymali bardzo wysoki poziom rywalizacji. Sporą niespodzianką można nazwa trzecie miejsce Norwegów, którzy w tym sezonie byli bezkonkurencyjni. W dzisiejszym konkursie nie  udało im się wyprzedzić reprezentacji Niemiec stanąć na drugim miejscu podium. Ostatecznie zajęli trzecią lokatę (1055,2 pkt)

Poza podium znalazła się reprezentacja Austrii, która jednak miała ogromną stratę do najlepszej trójki. Do Norwegów stracili 68,4 pkt, a do Polaków – aż 205,2 pkt. Na piątym miejscu została sklasyfikowana Japonia (954,4 pkt). Szósta była Słowenia (953 pkt). Peter Prevc w swoim finałowym skoku miał problemy przy odjeździe i upadł, przez co stracił punkty w notach. W finałowej serii wystąpi także Szwajcarzy oraz Czesi. Tej sztuki nie dokonali Rosjanie oraz Kazachowie. Jutro w Zakopanem odbędzie się konkurs indywidualny.

Wyniki konkursu drużynowego

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.