PŚ w Zakopanem: Stefan Kraft najlepszy na Wielkiej Krokwi

17:10, 24.01.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 21:57, 25.01.2016

DSC_0910

Austriak Stefan Kraft przerwał zwycięską serię Petera Prevca i zwyciężył w konkursie indywidualnym PŚ w Zakopanem. Na drugim miejscu podium stanął jego rodak Michael Hayboeck, a lider PŚ Peter Prevc na trzecim. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Kamil Stoch na miejscu ósmym.

Po pierwszej serii konkursowej PŚ w Zakopanem prowadził Peter Prevc. Słoweniec oddał najdłuższy skok w pierwszej części zawodów (140.0 m). Zajmujący drugie miejsce Stefan Kraft miał jednak do niego niewielką stratę wynoszącą 2.7 pkt. Kraft lądował na 133 metrze, ale skakał w gorszych warunkach niż Prevc. Na trzecim miejscu plasowali się ex-aequo Kenneth Gangnes i Michael Hayboeck. Obaj uzyskali 130.5 m. Do drugiej serii awansowało sześciu Polaków. Dwóch naszych reprezentantów zmieściło się w najlepszej dziesiątce: Kamil Stoch (131.5 m) zajmuje 7. miejsce, a Maciej Kot (133.0 m) 10. Na czternastym miejscu znajdował się Andrzej Stękała (128.0 m), na 23. Jakub Wolny (124.0 m), na 24. Stefan Hula, na 26. Dawid Kubacki. Punktów nie zdobyli dzisiaj 39. Krzysztof Biegun, 40. Piotr Żyła i 45. Jan Ziobro.

Wyniki po pierwszej serii

W drugiej serii najdalej lądował Michael Hayboeck (138.0 m). Wystarczyło to jednak tylko na zajęcie drugiego miejsca, bowiem niewiele mniej punktów za drugi skok otrzymał Stefan Kraft, który miał dodatkowo przewagę z pierwszej serii. Zaskakująco krótki skok oddał Peter Prevc (125.0 m), w związku z czym spadł na trzecie miejsce. Tuż za podium znaleźli się Norwegowie: na czwartej pozycji Kenneth Gangnes (131.5 m), a na piątej Johann Andre Forfang (133.0 m). Szóste miejsce zajął Richard Freitag, a siódme dość niespodziewanie Japończyk Ryoyu Kobayashi, dla którego był to debiut w Pucharze Świata. Kamil Stoch był najlepszym z reprezentantów Polski i ukończył konkurs na ósmym miejscu (129.5 m). Na miejscu 12. był Maciej Kot (126 m), na 16. Dawid Kubacki (124.5 m), na 17. Andrzej Stękała (124.0 m), na 21. Stefan Hula (120.5 m), a Jakub Wolny (116.0 m) na 27.