PŚ w Wiśle: Czy Polacy zaczną sezon od zwycięstwa? Dziś konkurs drużynowy (lista startowa)

To już dziś – pierwszy oficjalny konkurs nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Będzie nim drużynówka rozgrywana na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle-Malince. Czy Polacy dadzą radę stanąć na najwyższym stopniu podium?

W konkursie weźmie udział 11 reprezentacji, Polacy będą startować z 9 numerem startowym. Skład naszej drużyny brzmi odpowiednio: w pierwszej grupie Piotr Żyła (9-1), w drugiej Jakub Wolny (9-2), który zadebiutuje tym samym w konkursie drużynowym za kadencji Stefana Horngachera, w trzeciej Dawid Kubacki(9-3), a jako ostatni 48 w kwalifikacjach Kamil Stoch (9-4).

Za naszych największych rywali w zawodach uznaje się Niemców (10) i Norwegów (11). Groźny jako indywidualność powinien być także Jewgienij Klimov (4-4), który wygrał wczorajsze kwalifikacje, Daniel Huber (8-3) z Austrii, czy znajdujący w nadspodziewanie dobrej dyspozycji Fin Antti Aalto (3-1).

LISTA STARTOWA

Rok temu najlepsi w drużynówce okazali się Norwegowie, a Polacy zajęli 2 miejsce ex aequo z Austriakami. Początek serii próbnej przed konkursem będzie miał miejsce o godzinie 15, a o 16 ruszy pierwsza runda konkursu. W niedzielę o 15 w Wiśle czeka nas rywalizacja indywidualna, którą poprzedzi seria próbna godzinę wcześniej.

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia
Jakub Balcerski

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: