PŚ w Winterbergu: Wszystkie miejsca na podium dla Niemców

16:50, 04.01.2020 Adrian Gerula

Stephanie Schneider (fot. tag24.de)

Na torze w Winterbergu, położonym w niemieckim regionie Nadrenia Północna-Westfalia, rozegrano dziś dwie konkurencje bobslejowego Pucharu Świata. Panie rywalizowały w dwójkach, a panowie w czwórkach. Zmagania mężczyzn były jednocześnie batalią o tytuł Mistrza Europy.

Załogi z Niemiec okazały się wyjątkowo niegościnne. W kategorii dwójek kobiet zwyciężyła Stephanie Schneider. Niemiecka pilotka wyprzedziła dwie rodaczki, Mariamę Jamankę oraz Laurę Nolte. Dopiero czwarte miejsce zajęła zwyciężczyni obu dotychczas rozegranych konkursów Pucharu Świata, Amerykanka Kaillie Humphries. Zawodniczka zza oceanu utrzymała jednak pozycję liderki PŚ. Na drugie miejsce awansowała Schneider.

wyniki - dwójki kobiet

Podobnie jak w zawodach żeńskich dwójek, czołowe trzy załogi w kategorii męskich czwórek reprezentowały Niemcy. Dominacja była dziś wyjątkowo warta - zawody były jednocześnie walką o medale Mistrzostw Europy. Na swojej ojczystej ziemi złoto zdobyła czwórka dowodzona przez Johannesa Lochnera. 30-latek, wspólnie z Florianem Bauerem, Christianem Raspem i Christopherem Weberem, o zaledwie 2 setne sekundy wyprzedzili załogę Francesco Friedricha (liderującą po pierwszym ślizgu). Nico Walther zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal ME. Dzięki równym przejazdom uzyskał on 11 setnych sekundy przewagi nad Rosjaninem Aleksiejem Stulniewem.

wyniki - czwórki mężczyzn

wyniki Mistrzostw Europy - czwórki mężczyzn

Zarówno w jednych, jak i drugich zawodach nie oglądaliśmy reprezentantów Polski. Jutro na starcie staną skeletoniści. Wśród zgłoszonych 30 zawodników i 22 zawodniczek również nie ma Polaków. Pierwsze ślizgi mają zacząć się o godzinie 10:00.

źródło: ibsf.org