PŚ w Winterbergu: Chmielewski/Kowalewski na 11. miejscu w sprincie

15:56, 26.11.2017 Kamil Karczmarek

Zawody jedynek kobiet i sprinty znalazły się w programie ostatniego dnia Pucharu Świata w Winterbergu. W sprincie dwójek Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 11. miejsce. Ewa Kuls-Kusyk w jedynkach była 21.

W rywalizacji kobiet nie było niespodzianki. Natalie Geisenberger osiągnęła najlepsze czasy obydwu przejazdów: 56.979 i 56.505. Liderka Pucharu Świata o 348 tysięcznych pokonała swoją rodaczkę Tatjanę Huefner. Druga z Niemek awansowała w drugim ślizgu z czwartego miejsca. Na najniższym stopniu podium stanęła Summer Britcher. Amerykanka w Igls nie zakwalifikowała się do zawodów. Britcher po pierwszym ślizgu była druga ex aequo z Emily Sweeney. Druga z Amerykanek spadła na 8. miejsce.

Po raz pierwszy w tym sezonie mieliśmy okazję oglądać Ewę Kuls-Kusyk w zawodach głównych. W wykonaniu Polki lepszy był drugi ślizg. Jednak nie spowodował on zmiany miejsca polskiej saneczkarki. Kuls-Kusyk zajęła 21. miejsce, na którym plasowała się również po pierwszym przejeździe. Natalia Wojtuściszyn odpadła w Pucharze Narodów.

Wyniki - jedynki kobiet

Dla Natalie Geisenberger to nie było ostatnie miejsce na podium dzisiejszego dnia. Reprezentantka Niemiec zajęła 3. miejsce w sprincie. Niemka musiała uznać wyższość Amerykanek. Wygrała Emily Sweeney z wynikiem 39.598, druga ze stratą 44 tysięcznych była Summer Britcher.

Wyniki - sprint kobiet

W sprincie po pierwsze zwycięstwo w sezonie sięgnął Felix Loch. Reprezentant Niemiec osiągnął wynik 36.644 i uzyskał najszybszą prędkość na starcie 87,3 km/h. Drugie miejsce zajął Siemion Pawliczenko (36.762). Trzeci niespodziewanie był z wynikiem 36.790 Austriak Nico Gleirscher.

Wyniki - sprint mężczyzn

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski uzyskali w sprincie czas 31.959. Okazało się, że pozwoli on na zajęcie dobrego 11. miejsca. Rywalizację zdominowali Niemcy. Tym razem Toni Eggert/Sascha Benecken zajęli dopiero drugie miejsce. Liderzy Pucharu Świata przegrali o 27 tysięcznych z Tobiasem Wendlem i Tobiasem Arltem. Trzecia pozycja przypadła Robinowi Geueke i Davidowi Gammowi.