PŚ w Winterbergu: Chmielewski i Kowalewski na drugim miejscu w Pucharze Narodów

17:21, 24.11.2017 Kamil Karczmarek

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli wysokie 2. miejsce w Pucharze Narodów. Oprócz polskiej dwójki do zawodów głównych awansowali Ewa Kuls-Kusyk i Maciej Kurowski.

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski uzyskali wynik 44.194. Polacy byli wolniejsi tylko od Aleksandra Denisiewa i Władysława Antonowa. Rosjanie byli lepsi od Polaków o 14 tysięcznych. Trzecie miejsce zajęli Oskars Gudramowics i Peteris Kalnins z Łotwy. W zawodach głównych wystartuje tylko jedna polska dwójka, gdyż Artur Petyniak/Adam Wanielista zajęli 20. pozycję.

Wyniki Pucharu Narodów dwójek

W Igls do zawodów głównych nie awansowała Ewa Kuls-Kusyk. W Winterbergu reprezentantka Polski na pewno osiągnie lepszy wynik niż w Austrii, gdyż zakwalifikowała się do niedzielnych zmagań. Kuls-Kusyk z czasem 57.685 zajęła w Pucharze Narodów 8. miejsce. Polka przegrała ze zwyciężczynią Emily Sweeney o 679 tysięcznych. Na podium stanęły również Włoszka Sandra Robatscher i Amerykanka Summer Britcher. Natalia Wojtuściszyn przegrała ze Sweeney o blisko sekundę. Polska saneczkarka zajęła 19. pozycję i nie zakwalifikowała się do zawodów głównych.

Wyniki Pucharu Narodów jedynek kobiet

Polacy wykorzystali również połowę swoich szans w jedynkach mężczyzn. Kwalifikację wywalczył dziewiąty w Pucharze Narodów Maciej Kurowski, który uzyskał czas 53.351. Mateusz Sochowicz osiągnął 21. wynik i do awansu zabrakło mu 2 dziesiątych części sekundy. Puchar Narodów z czasem 52.971 wygrał Ralf Palik. Niemiec wyprzedził Amerykanina Chrisa Mazdzera i Austriaka Nico Gleirschera.