PŚ w Willingen: Kamil Stoch zwycięża!

Kamil Stoch świetnym skokami na 139,5m i 145,5 m zwyciężył w dzisiejszym konkursie PŚ w Willingen. Odniósł swoje dziesiąte zwycięstwo w karierze. Na drugim miejscu znalazł się Severin Freund (139 i 147,5m). Na najniższym stopniu podium uplasował się Jernej Damjan (141,5 i 150,5 m). Fenomenalny Japończyk Noriaki Kasai zajął dzisiaj miejsce tuż za podium.
Polacy wypadli dość dobrze Maciej Kot, Jan Ziobro i Piotr Żyła zajęli kolejno 20,21 i 22 miejsce. Lider Pucharu Świata Peter Prevc zajął siódme miejsce, co oznacza, że Kamil Stoch traci do niego już tylko 27 pkt w klasyfikacji generalnej PŚ. Słoweńcy obecnie wyglądają na głównych faworytów konkursu drużynowego na IO w Soczi. 
Brawa dla naszego mistrza za dzisiejszy świetny konkurs!
Początek jutrzejszego konkursu już o godz. 14:30!
źródło foto: sport.pl
Anna Felska

One thought on “PŚ w Willingen: Kamil Stoch zwycięża!

  • 1 lutego 2014 at 21:06
    Permalink

    O dyspozycję naszych jestem spokojny co nie znaczy że jest idealnie nie podoba mi się lądowanie Piotrka, za które dostał noty po 17.5. U Maćka zauważyłem błąd na progu przez co w 2 serii nie osiągnął dobre odległości. Miejmy nadzieję że nasi doszlifują do Sochi to co trzeba. Konkurs był na znakomitym poziomie duża zasługa wiatru ( z resztą odległości i ilosc odejmowanych pkt mówią za siebie). No i oczywiście gratulacje dla Kamila znakomity występ :D.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.