PŚ w Willingen: Johann Andre Forfang wygrywa, dwóch Polaków na podium!

12:18, 04.02.2018 Mateusz Wasiewski Aktualizacja: 21:00, 04.02.2018

Johann Andre Forfang wygrał drugi indywidualny konkurs w Willingen - ostatni przed igrzyskami olimpijskimi. Świetną formę zaprezentowali Polacy. Kamil Stoch zajął drugie miejsce, a Piotr Żyła trzecie. W dwunastce zostało sklasyfikowanych pięciu biało-czerwonych.

W niedzielny poranek został rozegrany ostatni sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczang, który był również zaliczany do klasyfikacji Willingen Five. Zwycięstwo odniósł reprezentant Norwegii - Johann Andre Forfang, który oddał najdłuższy skok dnia na odległość 147.5 m. Na podium uplasowali się dwaj Polacy. Kamil Stoch był drugi, dzięki temu, że poradził sobie z trudnymi warunkami w drugiej serii i uzyskał aż 140.5 metra. Dwukrotny mistrz olimpijski ostatecznie wygrał też cykl Wyllingen Five i został liderem Pucharu Świata. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła, który tuż przed imprezą czterolecia zaprezentował bardzo wysoką formę. W czołowej piątce znaleźli się także Robert Johansson oraz zwycięzca z wczoraj - Daniel Andre Tande. Obaj Norwegowie przesunęli się z drugiej dziesiątki po pierwszej serii do czołowej dziesiątki.

W dziesiątce zostali sklasyfikowani także Niemiec Markus Eisenbichler, kolejni dwa Polacy: trzeci zawodnik sobotniego konkursu Dawid Kubacki oraz Maciej Kot, Słoweniec Nejc Dezman i Andreas Wellinger. Na dwunastym miejscu znalazł się Stefan Hula, który skoczył najdalej w drugiej serii. Polak uzyskał odległość 145 m. Dopiero 28. był Richard Freitag, który w obydwu seriach trafił niekorzystne warunki. W pierwszej serii jako jedyny miał dodatnią rekompensatę za wiatr i belkę startową, a w drugiej miał duże problemy podczas skoku.