PŚ w Whistler: sztafeta ósma, Wojtuściszyn ostatnia

fot. przegladsportowy

Za nami zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie w Whistler. Zawody drużynowe niespodziewanie wygrali Rosjanie. Polacy zajęli 8. miejsce. W jedynkach kobiet najlepsza okazała się Natalie Geisenberger. Natalia Wojtuściszyn była ostatnia, na 28. miejscu.

Spośród Polek Puchar Narodów przebrnęła jedynie Natalia Wojtuściszyn. Po pierwszym ślizgu reprezentantka Polski była 27. z czasem 39,390. Polka wyprzedzała jedynie Viktorię Demczenko. W drugim przejeździe Wojtuściszyn pojechała dużo wolniej od Rosjanki i spadła na 28. miejsce. Polka straciła sekundę i 7 dziesiątych części sekundy. Natalie Geisenberger nie uniknęła błędów, ale i tak odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie. Mistrzyni olimpijska uzyskała najlepsze czasy obydwu ślizgów. Druga po raz trzeci w sezonie była Julia Taubitz. Niemka przegrała ze swoją rodaczką o 291 tysięcznych. Podium uzupełniła Amerykanka Emily Sweeney ze stratą 417 tysięcznych.

Wyniki – jedynki kobiet

Drugi weekend Pucharu Świata zakończyła sztafeta z udziałem 10 ekip. Były to pierwsze zawody drużynowe w sezonie. Polacy wystartowali w składzie: Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Nasza reprezentacja uzyskała wynik 2:05,611. Polacy zajęli pewne 8. miejsce. Nasz zespół stracił półtorej sekundy do zwycięzców, którymi niespodziewanie zostali Rosjanie. Tatjana Iwanowa, Siemion Pawliczenko i Wsewolod Kaszkin/Konstantin Korszunow pokonali Niemców (Geisenberger, Loch, Eggert/Benecken) o 9 setnych sekundy. Trzecie miejsce zajęli Kanadyjczycy, czyli gospodarze.

Wyniki – zawody drużynowe

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.