PŚ w Whistler: Sochowicz bez awansu, Wojtuściszyn jedenasta

11:27, 30.11.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 15:33, 30.11.2018

Słodko-gorzki smak miały dla Polaków eliminacje do zawodów głównych, czyli tzw. Puchar Narodów. W Whistler jedenaste miejsce osiągnęła Natalia Wojtuściszyn i zobaczymy ją w jedynkach kobiet, ale Mateusz Sochowicz zajął 20 miejsce i pożegnał się z zawodami. Maciej Kurowski był piętnasty.

Rywalizację kobiet w Pucharze Narodów wygrała Emily Sweeney. Reprezentująca Stany Zjednoczone zawodniczka osiągnęła czas 38.901. Za jej plecami Niemka Jessica Tiebel straciła sześćdziesiąt jeden tysięcznych sekundy. Madeleine Egle z Austrii, która zajęła trzecią lokatę, straciła już 0,124 s. W zawodach głównych wystartuje tylko jedna reprezentantka Polski, która może być zadowolona ze swojego rezultatu. Natalia Wojtuściszyn uzyskała jedenasty czas eliminacji ze stratą 0,319 s. Ewa Kuls-Kusyk zajęła przedostatnie miejsce i nie zakwalifikowała się do konkursu.

W Pucharze Narodów mężczyzn najwięcej powodów do zadowolenia mieli Austriacy, którzy zajęli dwie pierwsze lokaty. Armin Frauscher wygrał wyścig z czasem 50.310. Dwadzieścia dwie tysięczne stracił do niego Reinhard Egger. Czołową trójkę uzupełnił Aleksander Gorbacewicz. Rosjanin przejechał trasę z czasem o 55 tysięcznych sekundy słabszym od Armina. Maciej Kurowski był 15 i awansował do zawodów głównych. O sporym pechu może mówić nasz drugi reprezentant. Mateusz Sochowicz zajął dwudzieste miejsce. Do awansu zabrakło mu jednej lokaty. - Po błędzie na wirażu 11 musiałem ratować się od wywrotki aż do 15-ego, niestety odbyło się to kosztem czasu I do kwalifikacji zabrakło 0.016s... Taki sport - skomentował swój występ na Facebook`u Sochowicz.

W męskiej dwójce najlepiej poradzili sobie Robin Johannes Geueke i David Gamm. Niemcy pokonali trasę w czasie 38.539. Wsewolod i Korszunow z Rosji stracili do nich +0.274 s. Chris Mazdzer i Jayson Terdiman uzupełnili czołową trójkę ze stratą +0.376 s. Nasza dwójka nie musiała się kwalifikować.