PŚ w Östersund: Dublet braci Boe. Johannes najlepszy

13:48, 01.12.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 14:21, 01.12.2019

Johannes Boe pierwszym zwycięzcą nowego sezonu biathlonistów. Norweg pokonał w sprincie swojego brata Tarje oraz Rosjanina Matwieja Jelisiejewa. Żadnemu z Polaków nie udało się wywalczyć punktów.

Obrońca kryształowej kuli Johannes Boe nie mógł lepiej wymarzyć sobie pierwszego indywidualnego starcia nowego sezonu Pucharu Świata. Norweg w sprincie pomylił się dziś tylko raz podczas pierwszej wizyty na strzelnicy. Do tego potwierdził znakomitą formę biegową i mógł cieszyć się z trzydziestej dziewiątej wygranej w karierze. Za jego plecami znalazł się brat - Tarje Boe, który też raz spudłował i stracił do Johannesa 17,5 sekundy. Na najniższym stopniu podium znalazł się Matwiej Jelisiejew. Rosjanin jedyny z czołowej trójki ani razu nie pomylił się na strzelnicy, ale słabiej pobiegł od Norwegów i do zwycięstwa brakło mu 17,6 sekundy.

Bardzo dobrze biegowo zaprezentował się Martin Fourcade, ale dwa pudła nie pozwoliły Francuzowi na miejsce na podium. Ostatecznie został sklasyfikowany na piątej lokacie. Przed nim znalazł się jeszcze Alexander Łoginow z Rosji (1 p). Polacy spisali się słabo. Najlepszy z naszych - Łukasz Szczurek - aż cztery razy pudłował i zajął dopiero dziewięćdziesiąte drugie miejsce. Dwie pozycje niżej znalazł się Grzegorz Guzik (5 p). Mateusz Janik zajął 102 miejsce.