PŚ w Vikersund: Jurij Tepes najlepszy w serii próbnej

13:59, 19.03.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 14:09, 19.03.2017

Podczas dzisiejszej serii próbnej poprzedzającej konkurs indywidualny lotów narciarskich najlepszym okazał się być Jurij Tepes. Kamil Stoch odpuścił serię treningową.

Jurij Tepes po skoku na odległość 240,5 metra wygrał serię próbną. Tuż za nim uplasował się Austriak Michael Hayboeck lądując pół metra bliżej niż Słoweniec. Trzecie miejsce zajął Domen Prevc (234,5 m). Bardzo dobry skok oddał reprezentant Stanów Zjednoczonych  Kevin Bickner osiągając swój rekord życiowy 233,5 metra i plasując się na czwartej pozycji. Piąte miejsce zajął lider Pucharu Świata Stefan Kraft (206,5 m).

Jeśli chodzi o reprezentantów Polski najlepiej spisał się zajmujący 11. pozycję Maciej Kot, lądując na 217 metrze, 15. był Dawid Kubacki (202,5 m),a Piotr Żyła dopiero 24. (200,o m). Kamil Stoch odpuścił start w serii próbnej.

O godzinie 14:15 rozpocznie się pierwsza seria finałowego konkursu indywidualnego turnieju RAW Air.