PŚ w Val di Fiemme: 11. miejsce Polaków w sprincie drużynowym, Niemcy górą

17:46, 13.01.2018 Kamil Karczmarek

Bardzo dobrze w zawodach Pucharu Świata w Val di Fiemme zaprezentowali się Paweł Słowiok i Adam Cieślar. Reprezentanci Polski zajęli 11. miejsce w sprincie drużynowym. Zawody we Włoszech zdominowali Niemcy. Wygrali Eric Frenzel/Vinzenz Geiger i Fabian Riessle/Johannes Rydzek.

Po serii skoków Polacy plasowali się na 15. miejscu. Adam Cieślar skoczył 113,5 metra, a Paweł Słowiok wylądował na 112 metrze. Po pierwszej części zawodów nasi kombinatorzy do prowadzących Niemców tracili 2 minuty i 8 sekund. Konkurs skoków wygrała druga niemiecka ekipa w składzie Vinzenz Geiger (131,5 m) i Eric Frenzel (126 m). Drugie miejsce ze stratą 15 sekund zajmowała pierwsza niemiecka ekipa Fabian Riessle/Johannes Rydzek. Na trzecim miejscu plasowali się Japończycy Yoshito i Akito Watabe, którzy mieli 17 sekund straty.

Wyniki po serii skoków

W biegu 2x7,5 kilometra ze świetnej strony pokazali się Cieślar i Słowiok. Reprezentanci Polski awansowali na 11. miejsce. W walce o zwycięstwo liczyli się tylko Niemcy. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej zmianie. Najpierw Geiger odparł atak Rydzeka, aby pokonać go na ostatniej prostej. Na najniższym stopniu podium stanęli Mikko Kokslien i Magnus Moan. Norwescy kombinatorzy po skoku byli na 8. pozycji. Norwegowie wygrali rywalizację o trzecie miejsce z Austrią i Finlandią.