PŚ w Toblach: Kolejne zwycięstwo Johannesa Klaebo

fot. xc-ski.de

Lider Pucharu Świata Johannes Klaebo wygrał kolejne zawody. Norweg okazał się być najszybszym zawodnikiem w biegu na 15 km techniką klasyczną na dochodzenie. Na drugim miejscu znalazł się Sergey Ustiugov, a na trzecim Kazach Alexey Poltoranin. Jan Antolec był 78.

Do dzisiejszego biegu zawodnicy przystępowali na podstawie wyników z wczorajszego biegu stylem dowolnym. Żadnemu z trzech zawodników, którzy wczoraj zajęli czołowe pozycje, nie udało się dzisiaj stanąć na podium. Zwyciężył po raz kolejny Johannes Klaebo, który rywalizację rozpoczynał z 10. miejsca. Tuż za nim był czwarty w sobotę Sergey Ustiugov, który do Norwega stracił 1,9 s.  Świetny rezultat zanotował Alexey Poltoranin (+4,5), który stanął na najniższym stopniu podium.

W czołowej piątce znaleźli się także Rosjanin Bessmertnykh (+9,7) oraz Fin Heikkinen (+9,8). Zwycięzca z wczoraj Simon Krueger (+24,0) zajął 10. miejsce. Martin Sundby ze stratą 34,4 s otworzył drugą dziesiątkę. Jedyny z Polaków Jan Antolec zajął jedne z ostatnich, 78. miejsce ze stratą ponad 7 minut do zwycięzcy.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.