PŚ w Titisee-Neustadt: Jednoseryjny konkurs dla Freitaga

18:04, 10.12.2017 Anna Felska Aktualizacja: 18:39, 10.12.2017

W jednoseryjnym i loteryjnym konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt przed własną publicznością zwyciężył Richard Freitag. Drugi był Andreas Wellinger. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął 6. miejsce. Niegroźny upadek zaliczył Maciej Kot.

Aura w Titsee-Neustadt przeszkadzała dziś w rozegraniu konkursu. Najpierw przed intensywne opady śniegu oraz wiatr odwołano serię próbną. Następnie przekładano początek konkursu na godz. 16:00, 16:30 i ostatecznie na 17:00. Organizatorzy podjęli decyzję, iż konkurs będzie składał się tylko z jednej serii. Trzeba było jednak liczyć na szczęście do warunków. Takie mieli zawodnicy, którzy zakończyli dzisiejszą rywalizację na podium. Richard Freitag przy mocnym wietrze pod narty poszybował na 145 m i odniósł drugie w tym sezonie zwycięstwo w Pucharze Świata. Drugi Andreas Wellinger w swoim skoku uzyskał 139,5 m i do kolegi z drużyny stracił 2,4 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Daniel Andre Tande (135,5 m). Tuż za podium wylądował dzisiaj zwycięzca konkursu w Wiśle - Junshiro Kobayashi, który skoczył 137,5 m. Piąty był dziś Robert Johannson (130,5 m). Najlepiej z Polaków wypadł Kamil Stoch, który w trudnych warunkach uzyskał 130,5 m, co pozwoliło mu zająć 6. pozycję. Tuż za naszym mistrzem olimpijskim uplasował się Johann Andre Forfang (130 m). W czołowej dziesiątce znaleźli się również młody Niemiec Constantin Schmid (133 m), Jernej Damjan (129,5 m) oraz Noriaki Kasai (130 m). Dopiero 12. lokatę zajął Stefan Kraft (126 m).

Reszta naszych reprezentantów również poradziła sobie z trudnymi warunkami na skoczni. Dawid Kubacki po skoku na 127,5 m zajął 11. miejsce. Dwa oczka niżej uplasował się Stefan Hula (124 m). W drugiej dziesiątce wylądował również Piotr Żyła (128m), który zajął 19. pozycję. Jeden punkt po skoku na 109,5 m zdobył Jakub Wolny. Maciej Kot po skoku na 118,5 m zaliczył nieciekawie wyglądający upadek. Naszemu skoczkowi na szczęście nic się nie stało. Zajął 32. miejsce.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na prowadzeniu umocnił się Richard Freitag, który zgromadził już 370 pkt. Drugi jest Andreas Wellinger (319 pkt), a trzeci Daniel Andre Tande (280 pkt). Kamil Stoch z dorobkiem 183 pkt zajmuje 6. miejsce. W Pucharze Narodów zmiana na czele tabeli. Niemcy znów wyprzedzili Norwegów i mają już 2035 pkt. Polacy z 1412 pkt zajmują 3. miejsce.