PŚ w Soczi: Rosjanie rządzą na swoim torze, Chmielewski/Kowalewski na 11. pozycji

15:06, 24.02.2019 Adrian Gerula

Niedziela na torze w Soczi, który gości finałowe zawody Pucharu Świata w saneczkarstwie, upłynęła pod znakiem sprintów kobiet, mężczyzn i dwójek, zawodów drużynowych oraz zmagań saneczkarzy w dwóch ślizgach. We wszystkich konkurencjach najlepsi okazali się Rosjanie.

W czołowej piątce zawodów mężczyzn znalazło się aż czterech gospodarzy. Zwyciężył Siemion Pawliczenko przed Romanem Riepiłowem, a jedynym zawodnikiem spoza Rosji w ścisłej czołówce okazał się Włoch Dominik Fischnaller. Felix Loch zajął dopiero ósme miejsce i tym samym utracił miano najlepszego zawodnika Pucharu Świata, zdobyte rok temu. Nowym czempionem został Pawliczenko. W zawodach w Soczi uczestniczyło dwóch Polaków. Mateusz Sochowicz był osiemnasty, a Maciej Kurowski - 22.

WYNIKI ZAWODÓW MĘŻCZYZN

W sprincie panów kolejność czołowej dwójki nie uległa zmianie. Jednak Maksim Arawin o 0.006 sekundy wyprzedził Felixa Locha i zajął trzecie miejsce, co spowodowało, że tym razem całe podium zajęli gospodarze. Dominik Fischnaller dojechał na metę piąty.

WYNIKI SPRINTU MĘŻCZYZN

Faworytek sprintu kobiet należało upatrywać w Niemkach i Rosjankach. Wczorajsza zwyciężczyni, zdobywczyni Kryształowej Kuli, Natalie Geisenberger, dojechała jednak na metę jako trzecia. Wygrałą reprezentantka gospodarzy Viktoria Demczenko przed Dajaną Eitberger z Niemiec.

WYNIKI SPRINTU KOBIET

Sprint dwójek został rozegrany w tym sezonie po raz trzeci. Za każdym razem jednoślizgowe zmagania zwyciężała inna para zawodników. W Soczi niepokonani okazali się Aleksandr Denisew i Władisław Antonow. Wygrali zarówno eczorajsze zawody, jak i dzisiejszy sprint. Wyprzedzili braci Sicsów z Łotwy  i najlepszą dwójkę sezonu - Toniego Eggerta i Saschę Beneckena.

WYNIKI DWÓJEK MĘŻCZYZN (SPRINT)

Wobec serii zwycięstw rosyjskich saneczkarzy, faworyt wieńczącej sezon rywalizacji drużynowej wydawał się oczywisty. Rosjanie sprostali oczekiwaniom publiczności zgromadzonej na olimpijskim torze i wyprzedzili Niemców oraz Łotyszy. W zawodach uczestniczyło jedynie pięć drużyn, zabrakło reprezentacji Polski.

WYNIKI ZAWODÓW DRUŻYNOWYCH

Cały saneczkarski weekend w Soczi i ostateczne klasyfikacje generalne sezonu 2018/2019 przeanalizujemy w kolejnych artykułach na naszej stronie.

źródło: fil-luge.org