PŚ w snowboardzie: Aleksandra Król 28. w Carezza

16. grudnia we włoskim Carezza odbyły się zawody Pucharu Świata w snowboardzie. Najlepiej z czwórki naszych reprezentantów spisała się Aleksandra Król, która w slalomie gigancie zajęła 28. miejsce.

W rywalizacji pań triumfowała Austriaczka Marion Kreiner. Na drugim stopniu podium stanęła Kanadyjka Caroline Calve, natomiast trzecie miejsce zajęła Włoszka Nadya Ochner.

Oprócz Aleksandry Król w slalomie gigancie wystartowały również Weronika Biela (33. miejsce) oraz Karolina Sztokfisz, która nie ukończyła swojego przejazdu.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Włoch Roland Fischnaller. Tuż za nim uplasował się Słoweniec Zan Kosir, natomiast trzecią pozycję zajął Kanadyjczyk Jasey Jay Anderson.

Punkty Pucharu Świata wywalczył również reprezentant Polski Oskar Kwiatkowski, który rywalizację ukończył na 45. miejscu.