PŚ w skicrossie: Zwcięstwo Chapuisa i Thompson w Val Thorens

18:11, 09.12.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 23:07, 12.12.2016

Wygraną Jeana Frederica Chapuisa i Marielle Thompson zakończyły się pierwsze zawody PŚ 2016/2017 w skicrossie, będące jednocześnie pierwszym z etapów "Cross Alpes Tour". Karolina Riemen-Żerebecka zajęła 10. miejsce.

W zawodach mężczyzn wygrał główny faworyt i zdobywca trzech kryształowych kul Jean Frederic Chapuis, którego imieniem nazwana jest trasa, na której dzisiaj ścigali się zawodnicy. W finale A rywalizował on z Sylvainem Miaillerem, Victorem Øhlingiem Norbergiem i Christopherem Delbosco. Jako drugi na metę wpadł Miaiiler, a trzeci Norberg.

Pełne wyniki zawodów mężczyzn

Finał A kobiet miał bardzo ciekawy przebieg.Wystąpiły w nim dwie Szwedki Anna Holmlund i Sandra Näslund oraz Kanadyjka Marielle Thompson i Szwajcarka Fanny Smith. Wydawało się, że kwestię zwycięstwa rozstrzygną między sobą Szwedki, które prowadziły w wyścigu. Jednak ich zacięta walka zakończyła się upadkiem obu zawodniczek, z czego skorzystały Smith i Thompson. Pierwsze miejsce zajęła Marielle Thompson, a drugie Fanny Smith. Trzecie przyznano Sandrze Näslund, a czwarte Annie Holmlund. W swoim wyścigu ćwierćfinałowym na 3. pozycji dojechała do mety Karolina Riemen-Żerebecka i nie zdołała awansować do dalszej fazy zawodów. Została ona sklasyfikowana ostatecznie na 10. miejscu.

Pełne wyniki zawodów kobiet

Cross Alpes Tour, którego pierwszym przystankiem jest Val Thorens składa się z 6 zawodów. Również jutrzejsze zmagania w Va Thorens zaliczane są do tej imprezy. Pozostałe etapy tego touru będą miały miejsce w Arosa, Montafon oraz Innichen (2 zawodów).