PŚ w skicrossie: Kolejna wygrana Marielle Thompson, dublet Francuzów w zawodach mężczyzn

15:40, 17.12.2016 Marek Cielec

Kanadyjska narciarka Marielle Thompson odniosła trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Dziś zwyciężyła ona w zawodach PŚ w skicrossie w Montafon. W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Jean Frederic Chapuis. Karolina Riemen-Żerebecka odpadła w ćwierćfinale.

Reprezentantka Polski w kwalifikacjach zajęła dopiero 14. miejsce i w ćwierćfinale ścigała się z bardzo wymagającymi rywalkami: Anną Holmlund, Sandrą Näslund i Fanny Smith. Niestety Karolina dojechała na metę na 4. miejscu i odpadła z dalszej rywalizacji. W finałowej czwórce znalazły się Heidi Zacher, Marielle Thompson, Daniela Maier, i Marielle Berger Sabbatel. Drugą wygraną z rzędu w PŚ, a trzecią w tym sezonie wywalczyła Marielle Thompson. Na drugim miejscu dojechała jej imienniczka Berger Sabbatel. Trzecie miejsce zajęła Zacher, a czwarte Maier. W końcowej klasyfikacji zawodów Karolina Riemen-Żerebecka zajęła 16. miejsce.

Pełne wyniki zawodów kobiet

W finale mężczyzn pojechali Marc Bischofberger, Kein Drury, Jean Frederic Chapuis oraz Jonas Devouassoux. Na pierwszych dwóch miejscach wyścig zakończyli Francuzi: Pierwszy był Chapuis a drugi Devouassoux. Na trzeciej pozycji uplasował się Marc Bischofsberger, a na czwartym Kevin Drury.

Pełne wyniki zawodów mężczyzn

W klasyfikacji PŚ w skicrossie, jak również w klasyfikacji Cross Alps Tour Karolina Riemen-Żerebecka jest sklasyfikowana na 6. pozycji. Prowadzi Marielle Thompson przed Anną Holmlund i Sandrą Näslund. Do zakończenia Cross Alps Tour pozostało jeszcze dwoje zawodów w Innichen 21 i 22 grudnia.