PŚ w skicrossie: Chapuis z drugim zwycięstwem, odwołane zawody kobiet

17:21, 05.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 17:21, 05.02.2017

Pogoda w niemieckim Feldbergu znów okazała się być niesprzyjająca rozegraniu zawodów PŚ w skicrossie. Rywalizacja kobiet została odwołana z powodu obfitych opadów śniegu, natomiast panowie mieli możliwość wzięcia udziału w jednym przejeździe kwalifikacyjnym,które posłużyły ustaleniu końcowej klasyfikacji zawodów.

Podobnie jak wczoraj pierwsze miejsce zajął Francuz Jean Frederic Chapuis. Drugi był Słoweniec Filip Flisar, trzeci Szwajcar Alex Fiva, a czwarty Kanadyjczyk Christopher Delbosco. Na pozycji piątej znalazł się Armin Niederer, który wczoraj był drugi, na szóstej Victor Öhling Norberg, na siódmej Marc Bischofberger, a na ósmej Christoph Wahrstötter. W ramach kwalifikacji zawodnicy jechali w 13 trzyosobowych wyścigach (z wyjątkiem jednego czteroosobowego). Zawodnicy, którzy wygrali swoje wyścigi zostali sklasyfikowani na miejscach 1-16, zawodnicy z drugich miejsc na pozycjach 17-32, narciarze z miejsc trzecich na pozycjach 33-48.

Wyniki zawodów mężczyzn

Nie udało się niestety przeprowadzić nawet eliminacyjnych wyścigów kobiet, w związku z czym dziś okazji do ścigania nie miała reprezentantka Polski Karolina Riemen-Żerebecka.

Kolejne zawody PŚ w skicrossie odbędą się w szwedzkim Idre Fjall 11. lutego.