PŚ w Siguldzie: Za nami Puchar Narodów

16:04, 13.01.2017 Kamil Karczmarek

Dzień przed pucharową rywalizacją w Siguldzie odbył się Puchar Narodów. Kwalifikacje do zawodów głównych przebrnęli Ewa Kuls, Maciej Kurowski oraz dwójki Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski i Artur Petyniak/Adam Wanielista.

W Pucharze Narodów dwójek polskie duety znalazły się pod koniec stawki zawodników, którzy awansowali do zawodów głównych. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli z wynikiem 42.944 11. miejsce. Pozycję niżej uplasowali się Artur Petyniak i Adam Wanielista, którzy w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata startują po raz pierwszy. Czas drugiej polskiej dwójki to 43.342. Zwycięzcami Pucharu Narodów zostali z rezultatem 42.270 zostali Rosjanie Władisław Yuzhakow i Jurij Prokorow. Oprócz nich na podium stanęli również Lukas i Antonin Broz z Czech oraz Kristens Putins i Imants Marcinkevics z Łotwy.

Puchar Narodów dwójek

13. miejsce w rywalizacji jedynek zajął Maciej Kurowski z wynikiem 49.417. Awansować się nie udało Mateuszowi Sochowiczowi (50.524), który był 25. Wygrał reprezentant gospodarzy Inars Kivlenieks z czasem 48.909. Łotysz wyprzedził Austriaka Davida Gleirschera i Włoch Kevin Fischnaller.

Puchar Narodów jedynek

Pewnie przez eliminacje przeszła Ewa Kuls, która zajęła 5. lokatę. Czas reprezentacji Polski to 42.640. Natalia Wojtuściszyn z czasem 43.243 zajęła 18. miejsce i nie zakwalifikowała się do jutrzejszych zawodów. W Pucharze Narodów najlepsza była Rosjanka Wiktoria Demchenko z wynikiem 42.323. Na podium stanęły również Szwajcarka Martina Kocher i Kendija Aparjode z Łotwy.