PŚ w Siguldzie: Siódme miejsce polskiej sztafety

16:49, 28.01.2018 Kamil Karczmarek

Bardzo intensywny był dzisiejszy dzień na zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie będących mistrzostwami Europy. Bardzo dobrze zaprezentowała się polska sztafeta, która zajęła 7. miejsce (6. licząc klasyfikację mistrzostw Europy). W sprincie Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 9. pozycję.

Ewa Kuls-Kusyk, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski uzyskali czas 2:14.972. Dało to naszej reprezentacji 7. miejsce, gdyż duże straty z powodu błędu Summer Britcher zaliczyli Amerykanie. W klasyfikacji mistrzostw Europy Polska uplasowała się na 6. pozycji, powtarzając wynik sprzed roku. Wygrali Rosjanie w składzie Tatjana Iwanowa, Siemion Pawliczenko i Aleksander Denisiew/Władysław Antonow, którzy o 151 tysięcznych pokonali Niemców.

Wyniki - sztafeta

W zawodach jedynek mężczyzn wystartował jeden z dwójki Polaków Maciej Kurowski. Po pierwszym ślizgu Polak plasował się na 27. miejscu. W drugiej części zmagań Kurowski awansował na 26. pozycję z czasem 1:37.696. Dominację Rosjan w Siguldzie potwierdził Siemion Pawliczenko. W pierwszym przejeździe Rosjanin wypracował sobie dużą przewagę, którą prawie stracił w drugim ślizgu, gdzie miał 10. czas przejazdu. Drugi był Felix Loch, który zdobył kryształową kulę.

Wyniki - jedynki mężczyzn

Z dobrej strony w sprincie zaprezentowali się Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Nasi saneczkarze zajęli 9. miejsce. Złoty medal wywalczyli Toni Eggert/Sascha Benecken, wyprzedzając dwie dwójki gospodarzy Andris Sics/Juris Sics i Oskars Gudramowics/Peteris Kalnins. W sprincie jedynek triumfowali Rosjanie Tatjana Iwanowa i Roman Rjepiłow. Ewa Kuls-Kusyk zajęła 13. miejsce.