PŚ w short tracku: Natalia Maliszewska druga na 500 m z rekordem kraju

19:30, 02.11.2015 Mateusz Król

Natalia Maliszewska zajęła w niedzielę drugie miejsce w zawodach PŚ w short tracku. Konkurs odbywał się w Montrealu. Łyżwiarce udało się w ćwierćfinale ustanowić rekord kraju - 43,238 s.

Wcześniejszy najlepszy wynik kraju należał od listopada 2014 roku do siostry Natalii Maliszewskiej - Patrycji i wynosił 43,269 s. W finale A zwyciężyła Marianne Saint-Gelais natomiast w finale B najlepsza okazała się Patrycja Maliszewska, która ostatecznie zajęła w zawodach 5. miejsce.

Kolejnym rekordem mogą się pochwalić Natalia i Patrycja Maliszewskie, Magdalena Warakomska i Monika Grządkowska, które w eliminacjach sztafety 3000 m uzyskały świetny czas - 4.17,604 s. Pomimo imponującego wyniku niestety nasze zawodniczki nie awansowały do półfinału i ostatecznie sklasyfikowane zostały na dziewiątej pozycji.

Na dystansie 1000 m zostały rozegrane dwa wyścigi, gdzie w pierwszym 15. Pozycję zajęła Patrycja Maliszewska, a w drugim na 11. Miejscu sklasyfikowana została Magdalena Warakomska. Oba wyścigi należały do reprezentantki Korei Płd. Minjeong Choi.

Źródło: eurosport.onet.pl