PŚ w Seoulu: Luiza Złotkowska trzecia na 1000 m!

Luiza-Zlotkowska

Dzisiaj w koreańskim Seulu odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w łyźwiarstwie szybkim. W biegu kobiet na 1000 m Luiza Złotkowska zajęła 3. miejsce.

Najlepszy czas uzyskała holenderka Laurine van Riessen, która na metę dotarła w czasie 1:19,39. Na drugim miejscu uplasowała się Niemka Gabriele  Hirschbichler (+0.15 s). Nasza reprezentantka straciła (+0.55 s) do zwyciężczyni.

Pełne wyniki biegu kobiet

W Seulu odbył się również bieg mężczyzn na 500 m. W nim najlepszy okazał się Holender Pim  Schipper, który uzyskał czas 35,66. Drugi był Włoch Mirko Giacomo Nenzi (+0.27 s).  Na trzecim miejscu był Niemiec Denny Ihle (+0.28 s). Na 9. miejscu zawody ukończył Polak Piotr Michalski, który do zwycięzcy stracił 0.64 s.