PŚ w Schonach: Wszyscy Polacy w konkursie

18:47, 23.03.2018 Kamil Karczmarek

Schonach to ostatni przystanek Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w tym sezonie. Dzień przed zawodami rozegrano rundę prowizoryczną, którą wygrał Jarl Magnus Riiber. Do jutrzejszego konkursu awansowali wszyscy reprezentanci Polski.

Zdecydowanie najlepiej skoczył Jarl Magnus Riiber. Norweski zawodnik jako jedyny przekroczył granicę 100 metrów. Norweg skoczył 102,5 metra i o niecałe 10 punktów pokonał zwycięzcę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Akito Watabego. Dalej uplasowali się kolejni Japończycy Go Yamamoto i Yoshito Watabe.

Do konkursu awansowali wszyscy reprezentanci Polski. Szczepan Kupczak po próbie na odległość 94 metrów zajął 15. miejsce. Bardzo dobrze skoczył także Wojciech Marusarz, który wylądował na 93 metrze i uplasował się na 22. pozycji. Paweł Słowiok zajął 46. miejsce po skoku na odległość 85,5 metrów. Z pięćdziesiątego miejsca awansował Adam Cieślar, który uzyskał odległość 85 metrów.