PŚ w Schonach: Runda prowizoryczna przełożona na jutro

fot. Irek Trawka

Runda prowizoryczna rozegrana na skoczni Langenwaldschanze (HS 106) miała pozwolić na wytypowanie najlepszych pięćdziesięciu skoczków (spośród 56 zgłoszonych do rywalizacji), którzy wystąpią w jutrzejszym konkursie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Z powodu warunków pogodowych zmieniających się na niekorzyść zawodników, została ona jednak odwołana, a następnie – jak podaje profil Światowej Federacji Narciarskiej na Twitterze – przełożona na sobotę (9:30).

W momencie, w którym podjęto decyzję o odwołaniu serii, na prowadzeniu, dość niespodziewanie, znajdował się Japończyk Ryota Yamamoto. Skoczył 94.5 metra i wyprzedzał Szczepana Kupczaka oraz Słoweńca Gaspera Brecla. Drugi ze startujących dziś Polaków, Adam Cieślar, osiągnął 82 metry.

Z powodu śnieżycy odległości osiągane przez kolejnych zawodników były coraz gorsze. Gdyby runda prowizoryczna została zatwierdzona, w konkursie nie ujrzelibyśmy między innymi Norwega Espena Andersena, Japończyka Go Yamamoto czy Francuzów Laheurte i Brauda. Fabiana Rießle i Manuela Faißta przed odpadnięciem z konkursu uchroniłby tylko fakt znajdowania się w czołowej dziesiątce cyklu. Jury, uznając formę rozegrania rundy za niesprawiedliwą, doprowadziło do jej odwołania.

Runda prowizoryczna odbędzie się jutro, o 9:30. O godzinie 11:00 rozpocznie się konkurs skoków, a od 15:00 sportowcy pokonają na nartach 10-kilometrową trasę.

źródło: fis-ski.com/Twitter

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

Adrian Gerula

W Sportsinwinter.pl od początku 2019 roku. Zajmuję się biegami narciarskimi, biathlonem i sportami saneczkarskimi

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: