PŚ w Schonach: Podwójne zwycięstwo Akito Watabe

14:02, 25.03.2018 Kamil Karczmarek

Sezon 2017/18 w kombinacji norweskiej dobiegł końca. Ostatnie zawody w Schonach wygrał Akito Watabe. Japończyk został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W finałowych zmaganiach w Schonach startowało tylko 30 najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W zawodach zabrakło reprezentantów Polski. Dzisiejsza rywalizacja przebiegała inaczej niż zwykle. Kombinatorzy dwukrotnie skakali i biegli na 15 kilometrów. Konkurs skoków wygrał Jarl Magnus Riiber. Norweg skoczył 101,5 metra i 107 metrów. W drugiej próbie norweski zawodnik wylądował w przysiadzie. Drugi w skoku był Akito Watabe, który miał 9 sekund straty do Riibera. Na trzecim miejscu plasował się Yoshito Watabe ze stratą 54 sekund. Czwarty był Fabian Riessle, który na trasę biegu wyruszył 58 sekund za liderem.

Wyniki po serii skoków

Na drugim okrążeniu biegu Akito Watabe dogonił Jarla Magnusa Riibera. Fabian Riessle szybko wyprzedził Yoshito Watabe i starał się odrabiać do czołowej dwójki. Jednak Niemcowi nie udało się powalczyć dzisiaj o zwycięstwo. Watabe i Riiber biegli wspólnie prawie przez całą rywalizację. Japończyk zdecydowanie wygrał na finiszu z Norwegiem. Watabe triumfował w Schonach również wczoraj. Akito Watabe został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i triumfatorem klasyfikacji na najlepszego skoczka. Najlepszym biegaczem został Alessandro Pittin.