PŚ w Sapporo: Kamil Stoch triumfuje, Kot czwarty

04:41, 12.02.2017 Aneta Kosiura

Kamil Stoch

Kamil Stoch zwycyiężył podczas drugiego konkursu Pucharu Świata w Japońskim Sapporo. Tuż za nim sklasyfikowany został Andreas Wellineger, a ostatnie miejsce na podium wywalczył Stefan Kraft.

Polak w swoich skokach uzyskał odległości 137,5 metra oraz 140 metrów, co dało mu zwycięstwo z przewagą 7,4 punktu. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Niemiec Andreas Wellinger ( 140,5 m oraz 132,0 m), a ostatnie miejsce na podium wywalczył Austriak Stefan Kraft uzyskując w pierwszym skoku 132 metry a podczas drugiej próby poszybował na odległość 144 metrów wyrównując rekord skoczni Macieja Kota z kwalifikacji.

Tuż za podium sklasyfikowany został wczorajszy triumfator Maciej Kot ( 133,0 m i 138,0 m ). Na piątym miejscu sklasyfikowany został vice lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Daniel Andre Tande ( 138,0 m i 142,0 m ), a czołową szóstkę zamknął Peter Prevc ( 132,0 m i 138,0 m ).

Ostatnim reprezentantem Polski jaki zakwalifikował się do serii finałowej był Piotr Żyła, który podczas drugiej serii awansował o siedem pozycji, ostatecznie plasując się na 12 pozycji ( 121,0 m i 125,5 m ).

Pozostali Biało - Czerwoni zajęli następujące pozycje: 33. Stefan Hula ( 116, 0 m ), 35. Dawid Kubacki ( 113,5 m ) oraz 39. Jan Ziobro ( 105,5 m).