PŚ w Sankt Moritz: Polska dwójka tuż za pierwszą dziesiątką

16:49, 13.01.2018 Kamil Karczmarek

Za Mateuszem Lutym i Krzysztofem Tylkowskim kolejny udany start w zawodach Pucharu Świata. W Sankt Moritz polska dwójka zajęła 12. miejsce. Tym samym Polacy na pewno pojadą na igrzyska olimpijskie. Rywalizację dwójek zdominowali dzisiaj reprezentanci Niemiec.

Po pierwszym ślizgu Luty i Tylkowski mieli wielką szansę na poprawę swojego najlepszego wyniku w karierze. Polacy zajmowali 9. miejsce, czyli te, na którym zakończyli zawody tydzień temu w Altenbergu. W drugim przejeździe reprezentanci Polscy zanotowali stratę i spadli na 12. pozycję. Polska dwójka straciła sekundę i 11 setnych do Nico Walthera i Christiana Posera. Niemcy zajmujący drugie miejsce po pierwszym ślizgu, w drugiej części zawodów wyprzedzili swoich rodaków Francesco Friedricha i Thorstena Margisa. Trzecie miejsce również przypadło bobsleistom z Niemiec. Zajęli je Johannes Lochner/Christopher Weber. Jutro czwórka Mateusza Lutego powalczy o kwalifikację olimpijską w czwórkach.

Wyniki - dwójki

Zmagania kobiet wygrały Elana Meyers Taylor i Lolo Jones. Amerykanki uzyskały najlepsze wyniki w obydwu ślizgach. Drugie miejsce ze stratą 21 setnych zajęły Niemki Mariama Jamanka/Annika Drazek. Na najniższym stopniu podium stanęły również reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów. Były to Stephanie Schneider i Lisa Buckwitz, które straciły do zwyciężczyń 49 setnych. Dopiero 9. miejsce zajęła liderka Pucharu Świata Kaille Humphries, która startowała w duecie z Phylicią George.