PŚ w Sankt Moritz: Ostatnie miejsce polskiej czwórki

12:58, 27.01.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 13:01, 27.01.2019

Czwórka Mateusza Lutego zajęła ostatnie, 21. miejsce na zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Sankt Moritz. Polacy jako jedyni nie awansowali do drugiego przejazdu. Ponownie wygrał Francesco Friedrich.

Mateusz Luty/Arnold Zdebiak/Jakub Zakrzewski/Paweł Sarnecki jechali już z drugim numerem. Po ślizgu w czasie 1:06,58 reprezentanci Polski byli na drugiej pozycji za Michaelem Vogtem. Niestety, Luty nie wyprzedził żadnego z rywali. Polacy zajęli 21. miejsce ze stratą sekundy i 12 setnych. Nasza czwórka nie wywalczyła awansu do drugiej części zawodów. Do 20. Justina Olsena zabrakło 5 setnych. Był to ostatni start polskiej czwórki w tym sezonie na Pucharze Świata. Polska osada nie wystartuje także na mistrzostwach świata w Whistler.

Po kolejne zwycięstwo sięgnął Francesco Friedrich. Niemiecki pilot oraz rozpychający Bauer, Grothkopp i Schueller prowadzili po pierwszym ślizgu z przewagą 15 setnych nad czwórką Johannesa Lochnera. W drugiej części zawodów Friedrich pojechał jeszcze lepiej i uzyskał czas 1:05,02, który jest rekordem toru. Mistrz olimpijski wyprzedził Lochnera o 51 setnych. Drugi z Niemców pokonał zaledwie o 2 setne Oskarsa Kibermanisa. Łotysz po świetnym drugim ślizgu awansował z 8. lokaty. Blisko sprawienia dużej niespodzianki był Rudy Rinaldi. Reprezentant Monako w drugim przejeździe spadł z 3. na 4. miejsce ex aequo z Maximem Andrianowem.